Výchovné koncerty pro MŠ

06.02.2019

Ve dnech 3. a 4. prosince se v dopoledních hodinách v Základní umělecké škole Zábřeh konaly celkem 4 vánoční výchovné koncerty pro předškoláčky z mateřských škol ze Zábřeha a okolí. Dětí se sešly necelé tři stovky.

V koncertním sále je nejdříve přivítala paní učitelka a povídala si s nimi o umělecké škole. Následovala pohádka O medvídkovi, který nemohl usnout. Zvířátka v lese se mu snažila pomoci a medvídek s nimi nakonec oslavil Vánoce a všechno dobře dopadlo. Roli medvídka a lišky ztvárnily děti z literárně-dramatického oboru, překrásný taneček zajíčků předvedly dvě šikovné tanečnice a představili se i žáci hudebního oboru, kteří zahráli na zobcovou flétnu, klavír, violoncello a nechyběl ani zpěv. Děti v hledišti moc hezky reagovaly a zpívaly s našimi žáky vánoční písně a koledy, které znaly. Výtvarka namalovala zvířátkům nádherné obličeje a připravila v sále krásné kulisy. Po skončení pohádky děti z mateřských školek hádaly hudební nástroje, které v příběhu hrály.

Přejeme všem krásné Vánoce a do nového roku mnoho radosti z hudby, tance i umění a těšíme se na další setkání v naší umělecké škole.