Vernisáž GTD 2. května 2019

02.05.2019

2. května se uskutečnila vernisáž výstavy abstraktních maleb výtvarnice Romany Schmittové s názvem Metamorfózy. Malířka vystudovala grafickou školu v Praze a od roku 2003 se věnuje malbě. Maluje pod pseudonymem ROSCH a její tvorbu lze zařadit do směru abstraktní exprese. Maluje na plátna převážně větších rozměrů, často doplňuje malbu o efekty špachtlí, vrypy, kombinované techniky, akvarelové podmalby, grafické prvky a struktury. Inspiraci pro svoji tvorbu nachází nejen v běžném životě, v přírodě a jejích proměnách, architektuře, ale i v nekonečném vesmíru, duchovním a nadpřirozeném světě. Její vnímání těchto skutečností a pocitů přenáší do svých abstraktních děl. Snaží se vkládat do svých obrazů pozitivní energii, barevnost, energičnost a jejím přáním je, aby každé dílo vneslo do lidských myslí a duší pocit světla a harmonie. V letech 2007 až 2014 svou práci představovala ve stálých prodejních expozicích v Praze. Mezi nejúspěšnější autorské výstavy se řadí expozice v roce 2015 v pražské galerii Solidet pod názvem Cesta mezi světy a společná výstava s fotografem Jakubem Ludvíkem na Staroměstské radnici v Praze nazvaná Osobnosti mezi světy.

V minigalerii vystavuje práce dětí Základní škola Školská Zábřeh s převážně barevně veselou jarní tematikou, která chodbu galerie opět rozsvítila. Děti si spolu s výstavou připravily i kulturní vystoupení.  Školu i výstavu představil ředitel Mgr. Miloš Lachnit.

Vernisáž provázela zpěvem známých melodií Eva Grúzová za houslového doprovodu Karla Fišnara. Výstava potrvá do 31. května

Od 6. června budou k vidění malby akrylovými barvami, které přiveze do Zábřeha Anna Vršecká. V minigalerii budou vystaveny práce dětí z MŠ Pohádka Zábřeh.

Srdečně zveme