Adventní koncert žáků 8. prosince 2019

16.12.2019

Rozžehnutím dvou svící na adventním věnci byl zahájen tradiční Adventní koncert žáků naší školy v krásných prostorách kostela svaté Barbory. Úvod tohoto odpoledne rozeznělo žesťové kvinteto skladbou Gilese Farnabyho. Písněmi Ludvíka Holaina Panno Blahoslavená a Co již dávní proroci se k hudebnímu tělesu přidalo dívčí pěvecké duo. Klavírní Notturno Edvarda Griega zaznělo v podání Taťány Nesporé. Jímavý Canon in D Johanna Pachelbela předneslo trio příčných fléten v obsazení Tereza Skálová, Viktorie Hajzlerová a Anna Kargerová. Na kůru rozezněl varhany František Dvořák Bachovou Fugou sopra il Magnificat. Příčná flétna se ještě představila sólově se sonátou Georga Philippa Telemanna v podání Viktorie Hajzlerové za doprovodu cembala a violoncella. Skladbu Gabriel’s Oboe Ennia Morricone si vybralo smyčcové kvarteto. Náročnou Bachovu Dvouhlasou invenci zahrála Marie Hofingerové na klavír. Svěží a radostnou náladu přinesl komorní pěvecký sbor se spirituálem Go, Tell it On the Mountain pod vedením Petra Johna. Závěr koncertu patřil Dvořákovu Largu z Novosvětské v podání smyčcového orchestru, jehož interpretace byla příjemnou a zádumčivou tečkou za výkony všech interpretů.

Všechny hudební výstupy propojilo mluvené slovo, které se stalo námětem k přemýšlení a zamyšlení se nad smyslem Adventu a životem vůbec. Ujala se ho Eva Vurstová s přáním krásného předvánočního času. Doufejme, že koncert přispěl k adventní atmosféře a naladil příznivce umění na nastávající svátky.