2. Absolventský koncert žáků – 2. května 2019

02.05.2019

Dalších šestnáct absolventů završilo úspěšně 2. května svoje studium na naší škole závěrečným vystoupením, které mluveným slovem provázel Dominik Kolčava. Úvod koncertu patřil náročné skladbě Johanna Sebastiana Bacha, kterou přednesl absolvent hry na varhany. Plný koncertní sál měl možnost slyšet sto dvacet minut melodií, harmonií a rytmů, které díky rozmanitosti repertoáru a hudebních nástrojů utekly velmi rychle. Klavíristé hráli skladby Franze Schuberta, Muzia Clementiho, Milana Dvořáka, Isaaka Berkoviče, Edvarda Griega, Bohuslava Martinů a Antonína Dvořáka. Klarinet přednesl Selanku od Zdeňka Fibicha nebo Koncert B dur od klarinetisty oblíbeného skladatele Václava Tučka, který velmi působivě zahrála absolventka prvního stupně. Pozounista si vybral dílo Paula Koepkeho s názvem Prelude and Fanfaronade. Klasická kytara zazněla ve skladbě Francise Kleynjanse a elektrická kytara s doprovodem kapely a zpěvu sáhla po moderním žánru s písní Surrender, kterou zpívá Billy Talent. Zpěváci se připojili k populárnímu žánru výběrem z tvorby skupin Abba a Čechomor nebo repertoárem Hany Zagorové a Hany Hegerové. Keyboard vnesl do sálu rytmy Bossa Novy, ale také klasiku od Johanna Sebastiana Bacha. Houslista nastudoval působivou skladbu Vittoria Montiho Czardas. I tato skupina absolventů nezklamala a studium na ZUŠ obhájila se ctí. Gratulujeme a doufáme, že někteří absolventi prvního stupně budou pokračovat ve studiu i nadále.